Dodatkowy nabór wniosków o dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców ze środków KFS
Urząd dysponuje kwotą 90.000,00 zł
Termin naboru wniosków: 09.10-10.10.2023r. w godz. 8:30 – 15:00
O środki z KFS może się ubiegać Pracodawca, którego siedziba znajduje się w powiecie piaseczyńskim od co najmniej 6 miesięcy (udokumentowana na etapie złożenia wniosku: potwierdzone zapisem w CEIDG/ KRS lub załączone do wniosku rachunki za prąd za ostatnie 6 miesięcy) oraz pracownicy, których wniosek dotyczy wykonują prace na terenie powiatu piaseczyńskiego i zatrudnieni są na co najmniej ½ etatu.
WAŻNE! aby skorzystać ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego musi zostać spełniony co najmniej jeden priorytet wydatkowania określony przez Ministra właściwego ds. pracy.
Priorytety Ministra Pracy i Polityki Społecznej wydatkowania środków KFS w roku 2023:
1. Wsparcie kształcenia ustawicznego skierowane do pracodawców zatrudniających cudzoziemców.
2. Wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy.
3. Wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych.
4. Wsparcie kształcenia ustawicznego dla nowozatrudnionych osób (lub osób, którym zmieniono zakres obowiązków) powyżej 50 roku życia.
5. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób powracających na rynek pracy po przerwie związanej ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem oraz osób będących członkami rodzin wielodzietnych.
6. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób poniżej 30 roku życia w zakresie umiejętności cyfrowych oraz umiejętności związanych z branżą energetyczną i gospodarką odpadami.
Wnioskowana forma wsparcia musi się rozpocząć w 2023 r., nie wcześniej niż 20.11.2023r. Wnioski kompletnie i prawidłowo złożone zostaną rozpatrzone do dnia 10.11.2023r. |
Kompletny wniosek należy złożyć: ul. Czajewicza 2/4, 05-500 Piaseczno: osobiście do skrzynki podawczej, znajdującej się na parterze urzędu, w sekretariacie, listownie lub elektronicznie (poprzez ePUAP) w terminie 09.10-10.10.2023 w godz. 8:30-15:00.
Pracodawca może złożyć tylko jeden wniosek w ramach danego naboru!
Wnioski:
|
Wnioski pozostaną bez rozpatrzenia w przypadku:
· niepoprawienia wniosku we wskazanym terminie,
· niezłożenia załączników wymaganych zgodnie z § 5 ust 2 Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zmieniającego rozporządzenie w sprawie przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego tj.
1) zaświadczenia lub oświadczenia o pomocy de minimis (załącznik nr 4),
2) informacje określone w przepisach wydanych na podstawie art. 37 ust. 2a ustawy z dn. 30 kwietnia 2004 r. o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej (formularz informacji przedstawionych przy ubieganiu się o pomoc de minimis)
3) kopii dokumentu potwierdzającego oznaczenie formy prawnej prowadzonej działalności – w przypadku braku wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej,
4) programu kształcenia ustawicznego lub zakres egzaminu,
5) wzoru dokumentu potwierdzającego kompetencje nabyte przez uczestników, wystawianego przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego.
*urząd nie wzywa o uzupełnienie w/w załączników!
Wnioski złożone poza terminem naboru lub wypełnione na nieaktualnych drukach nie podlegają rozpatrzeniu.
W przypadku wniosków nadesłanych pocztą, za dzień złożenia wniosku uznaje się dzień wpłynięcia wniosku do urzędu.
W pierwszej kolejności dofinansowanie ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego przyznawane będzie pracodawcom, którzy nie uzyskali w ciągu ostatnich 3 lat wsparcia w ramach KFS przyznanego przez tutejszy Urząd Pracy.
Przy rozpatrywaniu wniosków uwzględnia się również- koszt usługi kształcenia ustawicznego, wskazanej do sfinansowania ze środków KFS w porównaniu z kosztami usług podobnych dostępnych na rynku; plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowanym ze środków KFS; możliwości sfinansowania działań określonych we wniosku z uwzględnieniem limitu.
Przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy jest dokonywane na podstawie umowy cywilnoprawnej, a nie na podstawie decyzji administracyjnej, w związku z czym, odmowa przyznania środków nie podlega odwołaniu.
UWAGA
Za treść wniosku oraz złożonych oświadczeń odpowiadają Wnioskujący Pracodawcy.
W przypadku pytań bądź wątpliwości co do sposobu wypełnienia wniosku, informacje udzielane są w siedzibie urzędu w dziale szkoleń (piętro I pok. 7) lub telefonicznie pod nr (22)48 42 659.
Pracownik Powiatowego Urzędu Pracy może objaśnić sposób wypełnienia wniosku, nie może natomiast wypełniać go za Wnioskodawcę. Nie ma również możliwości wypełniania wniosku wspólnie z Wnioskodawcą.